Silaj çukuru veya toprak üstüne silaj yapıldığında, silaj yığınının iyi kapatılması ve sızdırmazlığı, iyi fermantasyon ve anaerobik bir ortam sağlamak için en önemli faktördür.

Silaj yığınlarında kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmış plastik bir örtü kullanılmalıdır. Bu özel plastikler ultraviyole ışığı da engellemek için tasarlanmıştır. İç ve dış renkleri farklıdır.

Bu örtülerin altına yüksek oksijen geçirmemezlik sağlayan vakum streç filmler konulması iyi bir fermentesyon ve az kayıp sağlar. En üstte çoğu üretici eski lastikleri kullanır ve böyle bir durumda ideal olarak lastikler birbirine dokunmalı ve tüm yığını kaplamalıdır.

Arkor Hayvancılık A.Ş. olarak satışını yaptığımız en az 18 ay UV garantili siyah / beyaz 0,150 mikron kalınlıktan başlayan, 8 metre den 22 metreye kadar en ve 50 metre uzunluklarında örtüler ve aynı ölçülerde 0,040 mikron kalınlığındaki streç vakumlu örtüler ile uzun süreli kullanımltrı, dayanıklı kum torbası ağırlıkları ile silaj çukuru ve toprak üstünde silaj kapatmada maksimum fayda sağlamaktayız.

Siz de sipariş vermek ve daha detaylı bilgi almak isterseniz web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

www.hayvancilikmarketi.com

www.arkor.com