Geçiş dönemleri her zaman dikkat gerektiren zor süreçlerdir. Geçiş dönemindeki ineklerde, kolostrum üretmek için kullandıkları büyük miktarda kalsiyum, onları kalsiyum eksikliğine ve bir dizi başka metabolik yetersizliğe yol açabilen süt hummasına yatkın hale getirir. Bu durumda Vilofoss’tan X-Zelit, klinik ve subklinik süt hummasını yok etmek için kullanılabilir.

X-Zelit ineklerin geçiş döneminin kolay yönetimi için kullanılabilen bir süt yemidir, buzağılama dönemi boyunca etkili bir kalsiyum dengesi oluşturmak için ineği doğal olarak kendi kalsiyum rezervini harekete geçirmeye teşvik eden bir kalsiyum bağlayıcıdır. X-Zelit on yılı aşkın bir süredir piyasada, en büyük pazarlar ABD, Kanada, Avustralya ve İngiltere’dir. Bunun birçok nedeni vardır.

İneklerin Gruplandırılması

Birçok ülkede uzaktaki ve yakındaki inekler birlikte gruplanırken, diğer ülkelerde iki grubu ayırmak uzun bir gelenek olmuştur.

Anyonik Tuzlarla Besleme

Anyonik tuzlar (DCAD) 30 yıldır birçok ülkede yaygın olarak kullanılmaktadır. Anyonik tuzları kullanma geleneğinin olduğu ülkelerde X-Zelit’in tanıtımı hızla yayıldı. Bunun nedeni, çiftçilerin kuru ineklere odaklanmaya alışmış olmaları ve bu nedenle hipokalsemiye karşı ürünlerle halihazırda çalışmış olmaları olabilir. Bu nedenle, pratikte DCAD ile başa çıkmanın ne kadar zor olduğunu ve başarı oranının düşük olduğunu da biliyorlar.

Buzağılamada plazma kalsiyum seviyelerinin basit karşılaştırmaları, X-Zelite ile anyonik tuzlarla besleme arasındaki farkı kolayca gösterir. Birçok çiftçi bu testi çiftlikte gerçekleştirir.

Profesyonellik, Dokümantasyon ve Finans

X-Zelit’in etkileri, hem sayısız pratik deneyimler ve “çiftlikte yapılan testler” yoluyla hem de Avrupa, ABD, Avustralya ve Yeni Zelanda’dan iyi belgelenmiş bir dizi büyük deneme yoluyla iyi belgelenmiştir.

X-Zelit, Vilofoss’un özel ürünler alanındaki en büyük başarılarından biridir ve burada, örn. Süt hummasına ve buna bağlı metabolik hastalıklara karşı benzersiz özellikleri nedeniyle Danimarka, Fransa, Polonya ve ABD’dir.