Probiyotiklerin hayvan yemi ve beslenmesinde kullanımı her geçen gün artıyor. Probiyotik şirketleri de canlı hayvan pazarına yönelik yeni ürünler sunmaya devam ediyor. Sonuç olarak, özel ihtiyaçlarınız için doğru ve tutarlı performans gösteren probiyotiği seçmek çoğu zaman zor oluyor.

Daha az ilaçla sağlıklı hayvanlar yetiştirmek, besi hayvancılığındaki en önemli zorluklardan biridir. Probiyotikler, ticari hayvancılıkta gastrointestinal fonksiyonu stabilize etmek ve böylece hayvan sağlığını ve üretkenliğini iyileştirmek için giderek artan bir şekilde kullanılıyor.

Bir probiyotik ürünün etkinliği, yalnızca hedeflenen hayvan türü için doğru suşun seçilmesine değil, aynı zamanda desteklenen probiyotiklerin doğru dozajına ve canlılığına da bağlıdır.

Son olarak, probiyotiklerin etkinliği, suşların hayatta kalma oranlarına ve stabilitelerine, dozlara, uygulama sıklığına, bazı ilaçlarla etkileşimlerine, hayvanın sağlık ve beslenme durumuna ve hayvanların yaşı, stresi ve genetiğinin etkisine bağlı olarak değişebiliyor.