Protein ve yarı proteinli yemlerin korunması önemli ve hassasiyet gerektiren bir konu. O yüzden detaylara dikkat etmek gerekli.

Protein ve yarı proteinli yemlerin korunması için mikrobiyal aşılayıcı önemli.

AdiSil® LG-100 Perfect şu anlama gelir:
AdiSil® LG-100 Perfect, protein ve yarı proteinli yemlerin korunması için tasarlanmış yeni bir silaj ürünüdür. Silajların fermantasyon sürecini ve besin değerini önemli ölçüde iyileştirir.

AdiSil® LG-100 Perfect, dört homofermentatif laktik bakteri suşu içerir:
Pediococcus acidilactici – fermantasyonu başlatan hızlandırıcı bir tür.
Lactobacillus paracasei – geniş bir şeker fermantasyon aralığı sayesinde (ayrıca fruktanları da fermente eder) pH değerini hızla düşürür.
Lactobacilus casei – hızla laktik asit üretir, çok çeşitli fermantasyon sıcaklıklarına sahiptir ve ısıya dayanıklıdır.
Lactobacillus plantarum – fermantasyon sürecini tamamlar ve silajı stabilize eder. Laktik asidin L-formu metabolik olarak – hızlı bir enerji kaynağı olarak – rumen mikroorganizma için en avantajlı olanıdır. Kullanılan Lactobacillus casei ve Lactobacillus paracasei suşları, en kullanılabilir durumda %90’dan fazla laktik asit üretir.

L (+) formu. Silaj kültürlerinin hızlı başlama ve geniş fermantasyon aralığı sayesinde pH değeri hızla düşer, istenmeyen mikroorganizmaların çoğalması durur ve silaj kütlesinin sonradan bozulma riski azalır.
Bu şekilde işlenen silaj, depolanan besin maddelerinin maksimum konsantrasyonunu içerir ve sığırlar için lezzetlidir. Sonuç, gelişmiş süt verimliliği ve yatırım getirisidir.

Dozaj:
250 gramlık bir paket 250 ton taze kütlenin tedavisi için tasarlanmıştır – temel doz 1 ton kütle başına 1 gramdır. Tüm paketi 1 – 2 l temiz su ile iyice karıştırın. Bu şekilde hazırlanan solüsyonu aplikatörünüzün optimal dozajına uygun miktarda su ile karıştırarak ete eşit şekilde uygulayınız.
doğrudan hasatta veya silaj sırasında. Ürün tüm mikro uygulama sistemleri ile uygulanabilir. Daha küçük silaj miktarları için, 50 g AdiSil için verilen ölçü kabını kullanmak mümkündür.

Paketleme:
Alüminyum folyo çanta 250g
Raf ömrü:
Direkt güneş ışığı almayan serin ve kuru bir ortamda üretim tarihinden itibaren 18 ay saklandığında.
Depolamak:
Serin ve kuru bir ortamda saklayın. Paketi gereğinden uzun süre açık bırakmayın. Bu ürün sadece bir mikroorganizma kaynağıdır.