Yem, hiç şüpesiz ki hayvanclık sektörünün en önemli girdisini oluşturmaktadır. Ekonomik ve kaliteli yem kaynağı olarak hayvancılık işletmelerinde silaj yem önemini giderek arttırmaktadır. Bu konuda önemli noktalardan biri de paketleme sürecidir çünkü hem büyük ölçekli hem küçük ölçekli firmalar farklı sebeblerden dolayı paketlenmiş silaj yemi tercih etmektedirler.

Peki, AG-BAG ile silaj paketleme işlemi nerdir?

Her çeşit silaj, yem hammaddesi ve bunun yanı sıra diğer tüm yüksek nemli yem materyallerinin oksijen geçirmeyen, güneş ışınlarından etkilenmeyen ve içindeki ürünün ısınmasını engelleyen özel olarak üretilmiş poliüretan, sosis tarzındaki torbalarda paketlenerek fermente edilmesi veya saklanmasına yarayan etkili, esnek ve çevreye duyarlı bir sistemdir.

AG-BAG ile paketleme işlemi; distribütörü olduğumuz BUDISSA ve ROMILL şirketlerinin makineleri ve bu makineler için özel olarak üretilip ithal edilen Ag-Bag çuvalları ile yapılmaktadır. Aynı zamanda bu sistem silajın her tarafına eşit bir şekilde inokulant (silaj için bakteri) katılmasına imkan vermektedir.

Detaylı bilgi için web sayfamız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

www.hayvancilikmarketi.com